למה ניקוי יבש יקר יותר מכביסה רגילה?

//למה ניקוי יבש יקר יותר מכביסה רגילה?

על מנת לשמר את איכות פריטי הלבוש שאנו לובשים יום-יום, יש להשקיע בניקיונם ולשמור עליהם רעננים ואיכותיים, כאילו הם עדיין חדשים. יש שתי דרכים עיקריות לכבס בגדים; אפשר לבצע כביסה רגילה שהיא נגישה יותר, ואפשר להשתמש בניקוי יבש, שהוא איכותי יותר.

כביסה או ניקוי יבש?

כביסה רגילה נעשית באמצעות מכונת כביסה, שמשרה את הבגדים במים וחומרי ניקוי ומסובבת אותם עד שחומר הניקוי נשטף במים. חומרי הניקוי שבעזרתם מבוצעת כביסה רגילה הם חומרים שמתפרקים במגע עם שומן. בכביסה "ביתית", אפשר לבחור אפשרויות שמתאימות למצבים שונים: בגדים מסוימים יכובסו בטמפרטורה נמוכה וסיבובים עדינים, לעומת כביסה עם כתמים קשים למשל, שתדרוש הרתחה בטמפרטורה גבוהה וסיבובים אגרסיביים יותר. המטרה של כיבוס במכונת כביסה היא לקבל ניקיון מקסימאלי באופן נגיש; מכונת הכביסה נחשבת למכשיר ביתי, יחסית זול לרכישה וקל לשימוש.

ניקוי יבש הוא טכנולוגיה של ניקיון בדים ללא מים וסבון, שמבוססת על שימוש בתמיסה אורגנית שנקראת "perc". הניקוי נעשה בתוך מכונות גדולות שמכילות גם פתרון ניקיון וגם פיתרון ייבוש, ועל התהליך מפקחים עובדי הניקוי מקרוב. המטרה של הניקוי היבש היא לכבס את הבגדים ללא מים וחומרי ניקוי שיכולים להזיק לבגד, ולכן הוא נקרא ניקוי "יבש". הניקוי היבש מתבצע על-ידי אנשי מקצוע בתחום ובעזרת מכונות גדולות ויקרות, ולכן הוא אינו ביתי ומתבצע במכוני ניקוי.

אז, מה ההבדלים?

בכביסה "ביתית" המים נספגים בבגד וגורמים לו להתרחב ולאחר מכן להתכווץ – פעולה שעלולה להותיר את הבד רחב או צר ובעיקר משאירה אותו מקומט. בכביסה שנעשית בניקוי יבש, הבעיה הזו אינה קיימת. בניקוי יבש מכבסים בטמפרטורה נמוכה משמעותית מטמפרטורה של מכונת כביסה – וזאת על מנת לשמר את צבע הבד ולא לגרום לדהייה שלו. בנוסף, מתבצע סינון קפדני של הבגד לפי סוג בד, צבעים וכמובן סוג הכתם; מכוני הניקוי היבש מצוידים בחומרים מזרזי תהליך שממיסים כתמים קשים.

והמחיר?

כביסה רגילה במכבסה חיצונית תעלה 63 ש"ח ל6 קילו.
עלות הניקוי היבש משתנה בהתאם לפריט. למשל מכנס או חולצה יעלו 25 ש"ח לפריט בודד. למחירון מלא ניתן להסתכל פה.

איכות גבוהה, יתרונות רבים

ניקוי יבש שומר על איכות הבגד ומותיר אותו כמו שהיה לפני הכביסה. בכביסה רגילה יש סכנות רבות שאיכות הבגד תיהרס; דהייה, קימוט, הרחבה, כיווץ, פגם ועוד. לכן, בדים עדינים וגדולים חייבים במיוחד לעבור ניקוי יבש. זה נכון שהניקוי היבש עולה יותר מכביסה רגילה, וזאת בשל האיכות הגבוהה והיתרונות הרבים שלו לבד. בנוסף, ההבדל בנראות הבגד לאחר ניקוי יבש הוא משמעותי לעין וגם לכיס, אם חושבים לטווח הארוך.

לסיכום, במה כדאי להשקיע?

אין ספק ששימוש בניקוי יבש ישמור על הבגדים שלכם איכותיים, על חוזק הצבעים ועל המידה המקורית שלהם. הבגדים יחזיקו מעמד לזמן רב יותר, לא יינזקו באופן משמעותי ולא תצטרכו לגהץ אותם כל בוקר לפני העבודה, והכי חשוב – נראות יוקרתית שתקנה לכם מראה רענן ותתרום להרגשה טובה. היעילות והאיכותיות של הניקוי היבש הופכת אותו לעדיף ומשתלם יותר. אמנם השירות עולה יותר משירות כביסה רגילה אך בהסתכלות קדימה לטווח הרחוק- יחסוך לכם כל-כך הרבה תקלות בזמן אמת. בסופו של דבר זה מצב של  Win Win – כולם מרוצים; חוסך בזמן, במים ובחומרי ניקוי ומשאיר את הבגדים באיכות מעולה לזמן רב. מגיע לכם לשדר יוקרה ואיכות בכל יום.

By |2020-07-22T11:46:00+00:00יולי 22nd, 2020|ניקוי יבש|0 תגובות

מחבר הפוסט

ארז הוא מומחה בעולם הניקוי היבש, בעל ניסיון של שנים רבות בתחום. ארז יכול לענות לכם על כל שאלה מקצועית ולעזור לכם בכביסה או בניקוי יבש ככל שתצטרכו. תרגישו חופשי לשאול (:
התקשרו עכשיו
WhatsApp chat