הסרת כתמי דם מספות ובגדים – זה כבר לא סיפור ביג דיל

//הסרת כתמי דם מספות ובגדים – זה כבר לא סיפור ביג דיל

כתמים מדם עלולים לצוץ לנו פתאום על הבגדים שלנו, הם נפוצים על מזרונים, שטיחים וגם על ריפודי הספות בד שלנו. כתמים אלו, יכולים להיגרם משלל סיבות נפוצות שאיננו נפרט במאמר זה. כתמי דם אינם מראה חיצוני נעים לנו לעין. והם עלולים להציק לנו במחשבה ויטרידו אותנו עד שכבר לא יהיה לנו ברירה אלה להתמודד בניקוי והסרה שלהם. במאמר זה תקבלו מדריך מלא כיצד לבצע ניקוי כתמי דם באופן עצמאי מבגדים אך היא יעילה גם באופן זהה גם למזרונים , ספות ושאר הריפודים.

עזרה ראשונה תמיד מצילה!

כלל חשוב שיש לזכור בניקוי כתמי דם הוא שהזמן הוא הפקטור המכריע. במידה וראיתם כתם דם טרי שאתם לא מכירים, זה הזמן להתחיל מייד לטפל בו – גם אם אתם ממהרים לעבודה. הרטיבו את האזור עם מעט רוק, שפשפו קלות ושטפו במים קרים למשך מספר דקות. אם יש לכם זמן ניתן להשרות את האזור בקוביית קרח על כתם הדם. שימו לב לא למרוח את הכתם דם ואין לנסות לנגב בעזרת מטלית או מגבון שעלול למרוח את הדם יותר ולגרום לו להיספג עמוק יותר.

מה לא לעשות בניקוי כתמי דם

כלל חשוב הוא שדם מכיל צבע, וככזה במחשבה הראשונה שלנו שאנחנו רוצים לשטוף כתם כלשהו הוא להשתמש במים חמים. אז זהו שלא. במקרה של כתם דם אין להשתמש במים חמים מכיוון שזה עלול לגרום לכתם להיקבע עמוק בסיב מה שבוודאי אינכם חפצים בו. אקונומיקה או כל חומר ניקוי אשר בבסיסו כלור לא יעזור במקרה הנ"ל ויכול לגרום לירידת צבע גם בדילול נמוך. 

שיטה יעילה של ניקוי כתמי דם באמצעות מי חמצן פעיל

חמצן פעיל הינו חומר המפרק רכיבים אורגניים ושימושו מוכר בתחום הרפואה כחיטוי יעיל אך גם מוכר ונעשה בו שימוש רב בעולמי הניקיון. ניתן לרכוש חמצן פעיל 3% בבית מרחקת או בסופר פארם ללא מרשם רופא. רססו קלות על האזור המוכתם בכתם דם, המתינו 2-3 דקות ונגבו בעזרת מגבת ספוגה במים קרים. אם הכתם לא ירד לגמרי רססו שוב והמתינו עד שתראו את הכתם נעלם. חזרו על הפעולה במידת הצורך. 

שיטה נוספת באמצעות חומר אינזימי ומי חמצן 

חברות ניקוי מקצועיות כגון קלין קלון או SOS Clean ניקוי ספות ומזרונים משתמשות בחומרים לשימוש מקצועי על בסיס אינזימים פעילים. אינזים הוא חלבון הקיים בכל היצורים החיים ותפקידו לזרז תהליכים כימיים. החומר במינונים ביתיים קיים למשל בואניש קאליה בתערובת מוכנה עם חמצן פעיל. אנו ממליצים להשרות את האזור המוכתב בתערבות של כף ואניש קאליה ל1 ליטר מים קרים. 30 דקות המתנה תעשה את העבודה או לפי העין כאשר תראו את הכתם נעלם. אתם יכולים לחזק את הפעולה על ידי ריסוס מי חמצן פעיל 3% לתערובת אך אל תפריזו בכמות.

 

בקיצור, השתדלו לא להיפצע. ואם כבר נזל דם על הספה, פעלו מהר להפחתת הנזקים (:

By |2020-09-13T14:43:13+00:00ספטמבר 13th, 2020|ניקוי יבש|0 תגובות

מחבר הפוסט

ארז הוא מומחה בעולם הניקוי היבש, בעל ניסיון של שנים רבות בתחום. ארז יכול לענות לכם על כל שאלה מקצועית ולעזור לכם בכביסה או בניקוי יבש ככל שתצטרכו. תרגישו חופשי לשאול (:
התקשרו עכשיו
WhatsApp chat