הסוד שלא סיפרו לכם על ניקוי יבש

//הסוד שלא סיפרו לכם על ניקוי יבש

מספר המכבסות בארץ הוא גדול מאד והן מציעות מבחר שירותים של כביסה רגילה, גיהוץ, קיפול, הסרת כתמים וניקוי יבש. מתוך ההיצע הגדול של המכבסות אנחנו מוצאים את זו שקרובה לנו לבית או לעבודה ואנחנו מוסרים את הכביסה באופן קבוע לזו שאנחנו מרוצים ממנה.

מדי פעם צריך למסור פריטים יקרים, מבד עדין שאינם יכולים לעבור כביסה רגילה וזקוקים לתהליך אחר אשר שומר על הבד. מכבסות רבות מציעות שרות זה אך בפועל אינן מבצעות את התהליך האמיתי של ניקוי יבש אלא מסתפקות בכביסה עדינה עם ייבוש בתלייה. 

בשורות הבאות נפרט על התהליך ועל איך נוכל לבדוק שהמכבסה החביבה עלינו מבצעת את התהליך.

מה כולל תהליך ניקוי יבש?

זוהי שיטת כביסה בתהליך מיוחד אשר שומר על הבד ועל אורך החיים שלו. לבגדים ופריטים הזקוקים לניקוי יבש יש סימון מיוחד בתווית הכביסה, לעיתים גם נאמר במפורש שיש צורך בכך.

זהו תהליך מורכב בו פעולת הכביסה מתבצעת עם חומרים כימיים, ללא מים ובמכונות מיוחדות אשר אינן משמשות לכביסה רגילה. החומרים בשימוש בתהליך הם ממסים אורגניים אשר אינם גורמים לשינויים בבד, כמו קמטים והתכווצות.

פעולת הכביסה בתהליך נעשית בטמפרטורה מסוימת, בכמות מדויקת של הממס האורגני ובאמצע התהליך מוחלף החומר פעם אחת עובר סינון ומשמש לשטיפה חוזרת של הבגדים. 

איך נוכל לסמוך על המכבסה?

כדי להימנע משרלטנים אשר מצהירים כי הם מבצעים ניקוי יבש וגובים על כך תעריף גבוה, אך בפועל אינן מבצעים את התהליך, כדאי לבדוק מספר פרמטרים:

  • כדאי לחפש מכבסה עם ותק וניסיון רב, אשר מוכרת בסביבה.
  • כדאי לקבל המלצות משכנים ומכרים עם התייחסות ספציפית לניקוי יבש. 
  • עם מעט הידע שרכשתם על אופן התהליך, בקרו במכבסה ושאלו את העובדים שאלות על התהליך כמו איך הוא מתבצע, מהם החומרים בתהליך ועוד. 
  • לפני מסירת הבגדים, כדאי לבדוק את מידת האחריות שהמכבסה מוכנה לקחת על עצמה במקרה של נזק.

 

לסיכום, שמרו על הבגדים היקרים שלכם ואל תתנו לכל מכבסה לטפל בהם. בדקו היטב שאכן התהליך מבוצע באופן יבש, ללא מים וחומרי כביסה ורק עם חומרים מתאימים.

By |2019-09-03T15:22:41+00:00ספטמבר 3rd, 2019|ניקוי יבש|0 תגובות

מחבר הפוסט

ארז הוא מומחה בעולם הניקוי היבש, בעל ניסיון של שנים רבות בתחום. ארז יכול לענות לכם על כל שאלה מקצועית ולעזור לכם בכביסה או בניקוי יבש ככל שתצטרכו. תרגישו חופשי לשאול (:
התקשרו עכשיו
WhatsApp chat